Turniej w Zduńskiej Woli

• 22 września 2015

W miniony weekend w Zduńskiej Woli odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Kyokushinkai Karate. W turnieju, rozgrywanym w konkurencji kata wzięło udział ponad 100 karateków z kilkunastu ośrodków. Kaliski Klub Kyokushinkan reprezentowała 20 osobowa delegacja. Po zaciętych bojach kaliszanie uplasowali się na wysokich pozycjach.

Aleksandra Wojtaszek zajęła II miejsce w kategorii kata dziewcząt do lat 10, Anna Picher również wywalczyła srebro w kata dziewcząt do lat 14, natomiast Aleksandra Bielska upalsowała się na III miejscu w tej samej kategorii wiekowej. – „Szkoda ze szczyt formy przypadł właśnie teraz a nie tydzień temu na MP juniorów w Nowej Rudzie, al taki jest urok sportu” – powiedział trener kaliskich karateków Tomasz Jeżyk.