Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin

• 5 maja 2016

W dniu 30 kwietnia w przeddzień długiego majowego weekendu, kaliscy karatecy z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club walczyli w Mistrzostwach Wielkopolski Karate Kyokushin, które odbyły się w Malanowie. W turnieju wzięło udział 134 zawodników z całej Wielkopolski a turniej rozgrywany był w kategorii kumite, walk pełno kontaktowych. Organizatorem turnieju był Okregowy Związek Karate z siedzibą w Poznaniu oraz Polska Federacja Kyokushin Karate. Kaliski klub reprezentował nowy skład, który stara się dogonić osiągnięcia swoich starszych kolegów z klubu. I tak; Paulina Staszak zajęła I msc, w kategorii kobiet do 12 lat, kat. pow 45 kg, Jakub Czajkowsk zajął  II msc, w kategorii ch.13-14 w kat. do 49 kg, III msc. zajął Dominik Markiewicz w kat. do 45 kg. Gratulujemy startu Oliwii Kołudzie, Erykowi Stempniowi oraz Bartoszowi Nowickiemu, którzy po raz pierwszy debiutowali na macie. Przed nam jeszcze zgrupowanie kadry z udziałem Mateusza Madejskiego a także VIII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Więc jeszcze wiele ciekawych startów przed nami.

[Best_Wordpress_Gallery id=”37″ gal_title=”Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin 2016″]