Mistrzostwa Juniorów karate w Kaliszu

• 25 września 2015

184 zawodników z ponad 30 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Kyokushin Karate. Odbyły się one w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej. Srebrny medal w kumite wywalczył kaliszanin Kacper Maliszewski.
Turniej rozegrany został system pucharowym w ramach zasad Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Jego organizatorami były Kaliski Klub Kyokushinkan Karate ,,David Club” i UM w Kaliszu, a honorowy patronat objęły Ambasada Japonii w Warszawie i Urząd Marszałkowski w Poznaniu. W gronie startujących nie zabrakło 16 zawodników gospodarzy z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate. Rywalizowali oni w kata (pokazy sztuk walki) i kumite (walki). Najlepiej wypadł Kacper Maliszewski, który w kumite w kategorii 15-16 letnich juniorów w wadze powyżej 55 kilogramów zdobył srebrny medal. – Kacper przegrał tę walkę pechowo, bo po dwóch dogrywkach – mówi sensei Tomasz Jeżyk, organizator mistrzostw i trener kaliskiego klubu.

Kaliszanie zdobyli także dwa czwarte miejsca. W kumite poniżej 55 kilogramów w kategorii wiekowej 13-14 latków czwarty był Mateusz Madejski, a w kata juniorek (15-16 lat) o krok od podium znalazła sięAleksandra Bielska. – Poziom turnieju był bardzo wysoki, a na mistrzostwach znaleźli się zawodnicy, którzy wcześniej pomyślnie przeszli przez eliminacje w makroregionach – twierdzi sensei Jeżyk. – Organizacyjnie impreza również się udała i zebraliśmy za jej organizację sporo pochwał

Podczas sobotnich mistrzostw można było też spróbować japońskich potraw serwowanych przez restaurację Maguro.