Karatecy z Kalisza w Międzyzdrojach

• 4 grudnia 2015

127x96-2Karatecy z Kalisza w Międzyzdrojach.Dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 wywalczyli karatecy Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Impreza rozegrana została w Międzyzdrojach.

Do zmagań o miano najlepszych w kraju przystąpiło 150 zawodników z 27 klubów. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach ? kumite, do którego zgłosiło się 127 juniorów oraz kata ? z udziałem 69 karateków, z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Rywalizacja toczyła się równolegle na trzech matach, pod czujnym okiem komisji sędziowskiej na czele z Bogusławem Jeremiczem.

Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club reprezentowało dziewięcioro zawodników. Najmilej występ w Międzyzdrojach wspominać będą dwie podopieczne Tomasza Jeżyka. Paulina Staszak wywalczyła bowiem srebro w kumite, natomiast Wiktoria Kubiak stanęła na najniższym stopniu podium w kata. ? Trzeci medal był blisko, ale swoją walkę ćwierćfinałową przegrał niestety Mateusz Madejski ? opowiada trener Jeżyk. Swoje umiejętności w gronie czołowych juniorów w Polsce zademonstrowali ponadto Dominik Markiewicz, Jakub Czajkowski, Przemysław Sobczak, Patrycja Cieślak, Filip Łuczak i Kacper Soiński.

Młodzi karatecy kaliskiego klubu szykują się już do kolejnej imprezy. Za nieco ponad miesiąc czeka ich batalia w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Turniej odbędzie się w dniach 17-18 stycznia we Wrocławiu.