KARATE KALISZ. Medalowy David Club w mistrzostwach Polski

• 8 października 2015

KARATE  Kalisz. Medalowy David Club w mistrzostwach Polski

Kaliszanin Filip Olszewski stanął na najwyższym podium w kumite chłopców do lat 12. Fot. Tomasz Jeżyk

Pięć medali zdobyli karatecy Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16. Impreza odbyła się w hali w Solcu Kujawskim.

W weekendowych mistrzostwach, które odbyły się pod auspicjami Polskiej Federacji Kyokushin Karate wzięło udział 162 zawodników z 33 klubów z całej Polski. W turnieju rywalizowano w kata (pokazy technik karate) oraz kumite (walki). Świetnie spisał się zwłaszcza Filip Olszewski, który okazał się najlepszy w kumite chłopców do lat 12. Srebrne medale wywalczyli w tej imprezie z kolei: Wiktoria Kubiak (kata dziewcząt), Kacper Maliszewski(kumite kat. do 65 kg) i Jakub Goździewicz (kumite kat. do 70 kg). Brązowy medal zdobył natomiast Filip Łuczak w kata chłopców. – Gratulacje i podziękowania za udany występ należą się też Oliwii Tyl, Patrycji Cieślak,Mateuszowi Graczykowi, Mateuszowi Madejskiemu oraz zawodniczce MGOK Zbiersk, Marii Górskiej – twierdzi instruktor kaliskiego klubu Tomasz Jeżyk. – Teraz wystartujemy w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Treningi Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club odbywają się w hali Szkoły Podstawowej nr 16. Więcej informacji na temat zajęć można uzyskać pod nr tel.: 506 091 772.