Fantastyczny występ kaliskich karateków na Mistrzostwach Polski Centralnej w Wieruszowie A.D. 2023

• 22 kwietnia 2023

Mistrzostwa Polski Centralnej

W dniu dzisiejszym kaliscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Centralnej w Wieruszowie. Do turnieju przystąpiła piątka karateków z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club w składzie; Hanna Korzepska, Zosia Sulikowska, Przemysław Chucki, Kacper Jeżak oraz Łukasz Kaźmierczak, trenerzy Tomasz Jeżyk i Marcin Antosiak. Turniej odbył się w dwóch konkurencjach kata i kumite z kaliskim udziałem. W kategorii kata po dwóch turach Hania Korzepska zajęła drugie miejsce w kategorii U-14, a jej klubowy kolega Przemysław Chucki zajął III miejsce.

Walki pełnokontaktowe

Bardzo dobrze, potoczyły się walki pełnokontaktowe, które, kaliszanie prowadzili na wysokim poziomie. Zosia Sulikowska zajęła II miejsce w sowiej kategorii wiekowej U-12 pokonując Mistrzynię Polski z zeszłego roku. Bardzo dobrze walczył Łukasz Kaźmierczak, dla którego był to pierwszy start, pomimo wyrównanych walk zajął IV miejsce, tu zabrakło doświadczenia a ono procentowało dla jego rywali. Wszystkie walki przed czasem wygrał Kacper Jeżak w swojej kategorii wagowej – 65kg U-16. To był dobry występ, warto było tu być w samym turnieju wzięło udział ponad 100 osób. Ciekawe doświadczenie kolejne zawody już w Inowrocławiu