Mocne otwarcie karateków Jeżyka

• 20 marca 2016

Mocne otwarcie karateków Jeżyka. Kaliszanie z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club, sobotę wzięli udział w Mistrzostwach Polski Zachodnich, które odbyły się w hali widowiskowo sportowej w Tuliszkowie. Organizatorami turnieju byli; Okręgowy Związek Karate w Poznaniu, klub z Turku, Koła. Kaliska reprezentacja składała się z siedmioosobwej drużyny; Wiktoria Kubiak, Paulina Staszak, Patrycja
Cieślak, Filip Łuczak, Przemysław Sobczak, Jakub Czajkowski oraz Mateusz Madejski. Turniej został podzielony na dwie konkurencje kata i kumite. W j konkurencji kata pokazowej kaliszanie wywalczyli III
miejsce drużynowo, a na podium stawali min; Filip Łuczak I kategoria chłopców do lat 10, Patrycja Cieślak III msc. w kategorii do lat 12 a jej koleżanka klubowa Paulina Staszak zajęła II msc. także w tej samej kategorii wiekowej. Dobrze spisał się Mateusz Madejski zajmując II msc w kategorii do lat 16. Dobrze spisała się Wiktoria Kubiak, która pojawiła się ponownie na macie po kontuzji, lecz tym razem jednak musiała uznać wyższość swoich konkurentek.W konkurencji walk pełnokontaktowych najlepiej spisała się Paulina Staszak, która zajęła I msc. w kategorii do lat 12, Przemysław Sobczak oraz Mateusz Madejski III msc. Jakub Czajkowski po dobrym pojedynku przegrał przez wskazanie sędziów.Całość występów kaliskich karateków należy uznać za bardzo dobry. Widać że młodzież wyciągnęła wnioski z przegranych turniejów. Zaczynają być zawodnikami wszechstronnymi i to nas cieszy. Oby tak dalej. Zapraszamy na treningi do SP nr 16 w Kaliszu.